Här tränar både nybörjare och svartbältare tillsammans. Vill du pröva på är du välkommen ner till klubben. Vi tränar Tisdag, Torsdag klockan 18:00.

Våra medlemmar har genom åren rönt stora framgångar i såväl nationella som internationella tävlingar. Extra roligt är vår klubb utmärker sig i både
senior-, kadett- och juniorklasserna. Framgångarna kommer både i herr-, dam- och lagtävlingarna.
Klicka här för att komma till de tekniska krav som krävs för att få poäng.


Roberto Bebinno

Född 1993

2002                    Kodomu Cup 2:a
2002                    Bushido Open 2:a
2003                    Kodomu Cup 1:a
2003                    Centrum Karate Cup 2:a
2004                    Kodomu Cup 2:a
2004                    Bushido Open 3:a
2004                    Centrum Karate Cup 2:a
2004                    Ungdoms Karate Cup 1:a
2004                    Göteborgs Open DM 2:a
2005                    Kodomu Cup 3:a
2005                    Centrum Karate Cup 1:a
2005                    Ungdoms Karate Cup 1:a
2005                    Bushido Open 2:a
2005                    Göteborg Open 2:a
2006                    Centrum Karate Cup 1:a
2006                    Karate DM 1:a
2006                    Östgöta Cup 1:a
2007                    Danish International Karate Open 1:a och “Best Fighter 2007”
2007                    Ungdoms Cup 1:a
2007                    KM Karate 1:a
2007                    Centrum Karate Cup 2:a
2007                    Bushido Open 2:a
2008                    Ungdoms Cup 2:a
2008                    Karate Open 2:a
2008                    Karate SM 2:a
2008                    Gradering Japan Shodan
2009                    DM 1:a
2009                    Göteborgs Karate Cup 2009 1:a
2009                    Karate SM 2:a
2010                    Gradering, Nidan


Ahlam Mourad

Född 19..

1997                    Ungdomsmästerskap 2:a
1998                    Kodomo Cup 2:a
1998                    Karate Kid Cup 2:a
1999                    Kodomo Cup 2:a
2003                    Bushido Open 2:a
2004                    DM 1:a
2004                    Bushido Open, Lag 2:a
2004                    SM 2:a
2005                    Danish Open 2:a
2005                    Bushido Open 1:a
2005                    SM 1:a
2005                    SM Lag 1:a
2006                    Centrum Karate Cup 3:a
2006                    Bushido Open Lag 2:a
2006                    SM 2:a
2006                    SM Lag 1:a
2007                    Danish Open 1:a
2007                    SM Lag 3:a



Emil Sundgren

Född 19..

2004                    DM 2:a
2004                    SM 3:a
2005                    SM 1:a
2005                    SM Lag 1:a
2006                    SM 1:a
2006                    SM Lag 2:a
2006                    Bushido Open ?
2007                    Danish Open 1:a
2007                    Danish Open Best Team
2007                    SM 2:a
2007                    Bushido Open 3:a


Andreas Falk

Född 19..

2002
Bushido Open 1.a Kumite P.10-11
Bushido Open 3.a Kata P.10-11
Centrum Karate Cup 2.a Kumite P.11
Centrum Karate Cup 3.a Kata P.11

2003
Kodomo Cup 1.a Kumite P.11B
Göteborg DM 1.a Kumite P 12-13
Centrum Karate Cup 1.a Kumite P.12
Göteborg DT 2.a Kata P.12-13

2004
Borås Tävling 2.a Kumite P.10-12
Bushido Open 1.a Kumite P.12
Göterborgs Ungdomscup 1.a Kumite P.12
Kodomo Cup 1.a Kumite P.12B
Göteborg Tävling(DM) 1.a Kumite P.13
Göteborg Tävling(DM) 3.a Kata P.13

2005
Gothenburg Open 1.a Kumite P.13
Centrum Karate Cup 1.a Kumite P.14
Göterborgs Ungdomscup 1.a Kumite P.13B
Göterborgs Ungdomscup 2.a Kata P.13
Bushido Open 3.a Kumite P.13
Kodomo Cup 2.a Kata P.13

2006
Kodomo Cup 1.a Kumite P.14
Kodomo Cup 3.a Kata P.14
Östgötacupen 1.a Kumite P.15

2007
Bushido Open 1.a Kumite P.15

2008
Karate SM 1.a Kumite 16-17 junior -76kg
Karate Open 1.a Kumite 16-17 junior -75kg
Bushido Open 2.a Kumite 16-17 junior -75kg
Bushido Open 3.a Kata open class
Göteborgs ungdomscup 3.a Kumite junior Herr +75kg
Göteborgs ungdomscup 3.a Kata junior Herr 16-17
KM 3.a Kumite
KM 2.a Kata

2009
Stockholm Open  2.a Kumite senior male -84 kg
Karate SM 3.a Kumite U21 Herr -78kg
Göteborgs Karate Cup 3.a Kumite herrar -76kg